Archidiecezja Poznanska
Kalendarz Wydarzen
Sierpień 3, 2014 (11:30)
Odpust w Osiecznej

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Sierpień 9, 2014 (12:00)
Poświęcenie pomnika bł. Edmunda Bojanowskiego

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, poświęci pomnik bł...


Sierpień 10, 2014 (11:30)
Dożynki w Wonieściu

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Sierpień 15, 2014 (12:00)
Koronacja Matki Boskiej Suserskiej

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Wrzesień 28, 2014 (13:00)
Transmisja w TVP Polonia z Giecza

Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Damiana Bryla, transmitowana przez ...


yt.jpg

 

ewangelia dnia
Wam dano poznać
tajemnice królestwa
niebieskiego, im zaś
nie dano
mapa archidiecezji
Mapa archidiecezji
kalendarz
Czerwiec 2014 Lipiec 2014 Sierpień 2014
  Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 27 1 2 3 4 5
Tydzień 28 6 7 8 9 10 11 12
Tydzień 29 13 14 15 16 17 18 19
Tydzień 30 20 21 22 23 24 25 26
Tydzień 31 27 28 29 30 31
dzisiaj
24 Lipca 2014
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Kinga,
Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało 161 dni.
logowanie

Rekolekcje w seminarium duchownym

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zaprasza młodzież męską na rekolekcje ewangelizacyjne, od 4 do 8 sierpnia 2014r. Chętni, możliwość przyjazdu ustalają z przełożonymi seminarium (telefonicznie, mailowo lub osobiście). Zgłaszając się na rekolekcje należy przywieź ze sobą pisemne polecenie księdza (proboszcza, wikariusza, katechety), bądź katechety świeckiego. Do 18 roku życia wymagana jest zgoda rodziców. Uczestnicy zabierają ze sobą Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór. Dla uprawiających sport warto zabrać strój na salę gimnastyczną. Koszt 100 zł. Szczegóły na www.asd.poznan.pl.

Rekrutacja na Studia Podyplomowe Wydziału Teologicznego UAM

Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu ogłasza rekrutację na Studia Podyplomowe Administracji i Zarządzania Strukturami Kościelnymi.
Planowany termin rozpoczęcia: rok akademicki 2014/2015.
Ukończenie studiów podyplomowych pozwoli udoskonalić kompetencje w efektywniejszym kierowaniu parafią i instytucjami kościelnymi; dostarczy osobom duchownym i świeckim uczestniczącym w zarządzaniu parafią niezbędnej wiedzy prawnej i ekonomicznej, pozwoli zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie pozyskiwania i rozliczania funduszy europejskich; wskaże sposoby pozyskiwania funduszy od sponsorów i mecenasów, ukaże bezpieczne i efektywniejsze sposoby wykorzystanie tradycyjnych i najnowszych narzędzi komunikacji - Internetu i mediów społecznościowych, pozwoli na nabycie podstawowych umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Czytaj całość…

Rekrutacja do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu informuje, że rozpoczął się czas rekrutacji kandydatów na I rok formacji w roku akademickim 2014/2015. Czytaj całość…

Rekrutacja na Wydział Teologiczny UAM

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do podjęcia studiów na kierunku „Dialog i doradztwo społeczne” oraz „Teologia”. Szczegóły: www.teologia.amu.edu.pl

Wakacje w Muzeum

Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu oraz Grupa Edukacyjna „Ideownia” serdecznie zapraszają na „Wakacje w Muzeum, czyli zajęcia rozwijające twórcze myślenie”. Wszystkie szczegóły, tematy zajęć i terminy podane są na stronie www.muzeum.poznan.pl. Zapraszamy do zapisywania dzieci, ilość miejsc jest ograniczona

XVII Archidiecezjalna Pielgrzymka do Łagiewnik i Wadowic

W sobotę, 13 września 2014 roku, odbędzie się pielgrzymka dziękczynna Archidiecezji Poznańskiej za kanonizację św. Jana Pawła II. Udajemy się do Wadowic i Łagiewnik, by tam przy źródle chrzcielnym św. Jana Pawła II dziękować za jego powołanie do świętości, a w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i w sanktuarium św. Jana Pawła II za realizację tego powołania w życiu Papieża Polaka. Na pielgrzymkę można zapisywać się u księży proboszczów we wszystkich parafiach archidiecezji. 

Czytaj całość…

XVIII Archidiecezjalna Pielgrzymka do Ziemi Świętej, Jordanii i na Synaj

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, XVIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę, tym razem będzie to Ziemia Święta, Jordania i Synaj, w dniach od 2 do 14 października 2014 roku. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich, szczególnie tych, którzy w Ziemi Świętej jeszcze nie byli.

 

Zapraszamy na spotkanie pielgrzymów z organizatorami w sobotę, 6 września 2014 roku, o godz. 13.30, Kuria Metropolitalna, ul. Ostrów Tumski 2, Poznań (wejście od parkingu - Aula Abp A. Baraniaka).  

Czytaj całość…

XIX Archidiecezjalna Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

XIX Archidiecezjalna Pielgrzymka do Matki Bożej Fatimskiej i św. Jakuba Apostoła. Portugalia – Hiszpania, 21-29 października 2014 roku

Archidiecezja Poznańska z okazji 97. rocznicy objawień fatimskich organizuje kolejną, XIX Archidiecezjalną Pielgrzymkę, tym razem do Sanktuarium w Fatimie i Santiago de Compostela, w dniach od 21 do 29 października 2014 roku. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

 

Zapraszamy na spotkanie pielgrzymów z organizatorami w sobotę, 6 września 2014 roku, o godz. 15, Kuria Metropolitalna, ul. Ostrów Tumski 2, Poznań (wejście od parkingu - Aula Abp A. Baraniaka).   

 

 

Czytaj całość…

XX Archidiecezjalna Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, XX Archidiecezjalną Pielgrzymkę, w dniach od 25 kwietnia do 4 maja 2015 roku. Tym razem będzie to pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła.

 

PRZECZYTAJ także o innych pielgrzymkach 

 

Czytaj całość…