Archidiecezja Poznanska
Kalendarz Wydarzen
Maj 2, 2017 (07:30)
Przyjęcie Arcybiskupa Metropolity do Konfraterni Jasnogórskiej

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Maj 2, 2017 (12:00)
Otwarcie Wystawy Regaliów Maryjnych

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Kon...


Maj 3, 2017 (00:00 - 23:59)
Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Damiana Bryla z okazji uroczystości...


Maj 3, 2017 (11:00)
Uroczystości na Jasnej Górze

Msza św. z homilią Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Pozna...


Maj 4, 2017 (19:00)
20-lecie konsekracji kościoła pw. Nawiedzenia NMP

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Maj 5, 2017 (10:00)
Kapituła Braci Serca Jezusowego

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, weźmie udział w Ka...


Maj 6, 2017 (18:00)
Wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli w Sątopach

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Maj 7, 2017 (12:00)
Poświęcenie kościoła św. Mateusza w Poznaniu

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


 
slowa1.jpg

ewangelia dnia
Zabiegajcie nie o
ten pokarm, który
niszczeje, ale o
ten, który trwa na
życie wieczne
mapa archidiecezji
Mapa archidiecezji
kalendarz
Kwiecień 2017 Maj 2017 Czerwiec 2017
  Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 18 1 2 3 4 5 6
Tydzień 19 7 8 9 10 11 12 13
Tydzień 20 14 15 16 17 18 19 20
Tydzień 21 21 22 23 24 25 26 27
Tydzień 22 28 29 30 31
dzisiaj
1 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Filip,
Jakub, Jeremiasz,
Jeremi, Józef,
Lubomir
Do końca roku zostało 245 dni.
logowanie

Wydawnictwo Świętego Wojciecha poleca

„Miłość do książki się nie starzeje”. Wystawa z okazji jubileuszu 120 lat spółki Święty Wojciech Dom Medialny.
5 kwietnia – 2 maja 2017
Biblioteka Raczyńskich, Galeria Atanazego, Al. Marcinkowskiego 23
godziny otwarcia wystawy
w dni powszednie: 11.30 – 18.30
w soboty: 10.00 – 16.00
wstęp wolny

 

 

Celem wystawy jest pokazanie tradycji i dziedzictwa jednego z najstarszych działających polskich wydawców, którego historia wpisana jest w życie społeczne i kulturalne naszego kraju. Wystawa ukazuje konsekwencję w realizacji misji oraz umiejętność czerpania z osiągnięć poprzedników. Na planszach i w gablotach prezentujemy obok tytułów i eksponatów z przeszłości, publikacje również z ostatnich lat, umieszczając je w blokach tematycznych.


Wystawa składa się z trzech głównych części określających aktywność spółki: misja i sposoby jej realizacji, tematyka wydawanych książek i czasopism oraz życie i rozwój firmy.

Zapraszamy na panel dyskusyjny towarzyszący wystawie pt. „Miłość do książki się nie starzeje”, podczas którego historia spółki będzie tłem debaty o ponadczasowym fenomenie książki.
Panel dyskusyjny odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18.00 w gmachu Biblioteki Raczyńskich, w sali nr 1, pl. Wolności 19. 

 


 

Z okazji 25-lecia święceń biskupich oraz 15-lecia posługi w Poznaniu Wydawnictwo Świętego Wojciecha przygotowało książkę, przedstawiającą sylwetkę Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i jego posługę. W przygotowaniu publikacji wzięły udział znamienite postaci Kościoła – duchowni i świeccy. Książka „Opere et Veritate” liczy 496 stron.

 


 

Z drugiej strony Biblii. Antologia noweli biblijnej
zebrał i opracował ks. Marek Starowieyski 

Liczba stron: 632
Format: 150x225
Oprawa: twarda
ISBN: 879-85-8065-125-8
Cena: 44,90

Nie mówię ci jednak rzeczy najważniejszej. Ten człowiek nie tylko ogłosił, że jest Bogiem. Był Nim naprawdę. Jest Nim ciągle, gdyż nie leży w mocy ludzkiej zabić Boga. Zmienił jedynie swą postać i istnieje poza nami. Uczniowie Jego twierdzą, iż taki los był dlań potrzebny, lecz ja wzdragam się przed tą myślą. Zetknąłem się nieraz z Jego wyznawcami. Słyszałeś o chrześcijanach?

Biblia jest dziełem podstawowym dla każdego chrześcijanina, świętym i natchnionym, źródłem wiary i moralności. Utwory zebrane w niniejszym tomie stanowią dużą dawkę refleksji nie tylko nad tekstem biblijnym, lecz także nad losem ludzkim – tym samym pokazują uniwersalizm tematyki biblijnej. Celem tej antologii było przybliżenie Czytelnikom tekstu Biblii poprzez pokazanie, jak odczytywali go pisarze. Wszystkie teksty prezentują wysoki poziom literacki; dość wspomnieć tu sylwetki takich twórców, jak: Henryk Sienkiewicz, Jakub de Voragine czy Selma Lagerlöf. Autor żywi nadzieję, że antologia pomoże Czytelnikom odkryć lub przynajmniej nieco odsłonić Oblicze Pana.

 Marhjon van Dalen
Kalifat albo śmierć. Wojownik grupy Boko Haram spotyka Jezusa

Seria: Reportaż
Format: 130 x 200 mm
Cena: 22,90 zł
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 144

Bahdri do dziś ucieka przed organizacjami terrorystycznymi. Niegdyś był jednym z nich – członkiem grupy terrorystycznej Boko Haram. Trzy razy we śnie ukazywał mu się Jezus i nawoływał do nawrócenia, ale Bahdri nie potrafił znaleźć spokoju. Zbyt wiele ofiar miał na sumieniu. Pewnego dnia spotkał Habilę, który nieomal zginął z rąk bojówek terrorystycznych. To, że przeżył, lekarze i on sam uważają za cud. Habila przebaczył swoim oprawcom. To dzięki niemu Bahdri doświadczył łaski przebaczenia i wreszcie odnalazł spokój.

Marhjon van Dalen, holenderska dziennikarka, wraz z rodziną spędziła 7 lat w Azji, między innymi w Pakistanie. By napisać tę książkę, jesienią 2014 roku wyjechała do Nigerii, gdzie spotkała się z ofiarami i ich oprawcami.

Patronat medialny: Gość Niedzielny, KAI, Aleteia
Patronat honorowy: Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Głos Prześladowanych Chrześcijan

 


 

Droga pogody ducha
ks. Jonathan Morris

Liczba stron: 256
Format: 150 x 225mm
Oprawa: zintegrowana
ISBN: 978-83-8065-022-0
Cena: 34,90 zł

MODLITWA, KTÓRA ZMIENI TWOJE ŻYCIE
Ksiądz Jonathan Morris zachęca czytelników do kontemplacji Modlitwy o pogodę ducha. Codzienne stresy – podkreśla – potrafią zniszczyć człowiekowi życie. Powodują dyskomfort, niepokój, wreszcie – obezwładniający lęk. Jakżeż trudno wyzwolić się z takich stanów! Ksiądz Morris pokazuje, że ta prosta modlitwa pomaga odzyskać bezcenny pokój ducha. Analizując ją słowo po słowie, pozwala zobaczyć nadzieję i spełnienie.

Światowy bestseller!
Książka znalazła się m.in. na listach bestsellerów „New York Timesa” i Amazona.

Jonathan Morris posługuje w kościele na nowojorskim Bronksie. Występuje również jako ekspert w FOX News Channel i prowadzi katolicką audycję radiową. Jest autorem bestselleru „New York Timesa” God Wants You Happy oraz książki The Promise: God's Purpose and Plan for When Life Hurts.

„Ta książka pomaga wyjaśnić, w jaki sposób możemy zacząć rozeznawać Bożą wolę w naszym życiu! Droga pogody ducha przekazuje fundamentalne prawdy w ujmujący i przystępny sposób”.
kard. Timothy Dolan

„W świecie duchowości rzadko kiedy odnajdujemy coś tak mądrego i pełnego współczucia, konkretnego i pełnego wrażliwości, głębokiego, dostępnego i... praktycznego! Ksiądz Jonathan Morris stworzył właśnie coś takiego dla osób z rozmaitych kręgów chrześcijańskich w Drodze pogody ducha”.
Kirsten Powers, autorka artykułów publikowanych w „USA Today” i „The Daily Beast”

„Właściwa książka we właściwym czasie, napisana dla ludzi w każdej porze życia”.
Dana Perino, współprowadząca program The Five (FOX News Channel)

„Ksiądz Morris uczy nas praktycznej drogi do cierpliwego i mądrego rozeznania tego, co możemy i czego nie możemy zrobić, a także ukazuje, jak odnaleźć pokój, powierzając się Bogu”.
Alan Sears, prezes Alliance Defending Freedom

 

 


 

Jan Twardowski
Wdzięczność do końca
Wiersze i prozę wybrała Aleksandra Iwanowska

Format: 125 x 195 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
Cena: 25,00
ISBN: 978-83-8065-084-8

Wdzięczność jest najbardziej religijnym uczuciem. Człowiek wdzięczny widzi, że wszystko dostaje. Widzi Stwórcę swojego życia, który wszystko mu daje.
(Jan Twardowski)

Ksiądz Jan Twardowski zawsze za wszystko dziękował – Bogu i ludziom. Dziękował za „łatwe i trudne szczęście”, za to, co miłe i niemiłe. Dziękował za to, za co na ogół się nie dziękuje, bo bunt, pytanie „dlaczego właśnie ja?” przesłaniają wszystko. Dziękował też, a może zwłaszcza, za niesłuszne oskarżenia, plotki, „spotkania obszczekane”, przykrości i upokorzenia. O wdzięczności mówił do końca. W jednej z najpóźniejszych swoich homilii – a głosił je do połowy roku 2003 – powtórzył myśl, która przewija się przez kilka¬dziesiąt lat jego pracy kapłańskiej: „Dla mnie wdzięczność jest odmianą pokory. […] Wdzięczność to najbardziej re¬ligijne uczucie. Bo to zawsze wdzięczność Bogu”. Drugi nurt twórczości – poezja – myśl tę przynosi w nie¬jednym wierszu.

Na niniejszą antologię, zatytułowaną Wdzięczność do końca, składają się wiersze oraz refleksje znane z innych publikacji Autora, a także trzynaście tekstów prozą publikowanych po raz pierwszy.

 

 


 

Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie
Ks. Jan Twardowski
 
Liczba stron: 144
Wymiary:210 x 270 mm
Oprawa:twarda
Cena: 34,90 zł

Bo miłość zaczyna się w domu…

„Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie” to kolejny tom w serii dla dzieci ukazujący się po takich tytułach jak: „Na ostatni guzik” i „Serce za serce” ks. Jana Twardowskiego.  Książka odpowiada na szereg ważnych i nurtujących pytań najmłodszych czytelników, np.:

Co to jest rodzina? Czy pies też do niej należy? Czy można kochać i smucić się? Czy można kochać i być surowym? Czy można kochać i czasem się kłócić? Kim jest mamusia? Czy pochwaliłeś kiedyś swoją mamusię? Czy wiesz, że mamusia ma cudowne oczy? Pomyśl, jaki jesteś wobec swojego tatusia? Czy myślisz o nim? Czy babcia jest królową? Kiedy dom rodzinny jest miłością?

Rodzina to jeden z ulubionych tematów ks. Twardowskiego, co sam przyznał. Powiedział: „A o kim ja mam mówić? Rodzina jest najważniejsza. Pan Bóg stworzył rodzinę po to, abyśmy uczyli się kochać. Jeśli ktoś byłby tylko sam – to kochałby tylko siebie”.
Antologia jest połączeniem tekstów powszechnie znanych, jak i wcześniej niepublikowanych, barwnie zilustrowanych przez znaną i lubianą ilustratorkę dla dzieci Elutę Kidacką. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 7-11 lat.