Archidiecezja Poznanska
Kalendarz Wydarzen
Luty 18, 2018 (11:00)
Msza dla katechumenów

Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Balcerka dla katechumenów...


Luty 22, 2018 (18:00)
Święto Katedry św. Piotra

Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, będzie przewodnic...


 

mapa archidiecezji
Mapa archidiecezji
kalendarz
Styczeń 2018 Luty 2018 Marzec 2018
  Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 5 1 2 3
Tydzień 6 4 5 6 7 8 9 10
Tydzień 7 11 12 13 14 15 16 17
Tydzień 8 18 19 20 21 22 23 24
Tydzień 9 25 26 27 28
dzisiaj
18 Lutego 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Fryda,
Konstancja,
Krystiana, Maksym,
Sawa, Sylwan,
Sylwana, Symeon,
Więcesława, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało 317 dni.
logowanie

X Archidiecezjalna Pielgrzymka do Fatimy, 18-27.10.2012

Archidiecezja Poznańska z okazji Roku Wiary organizuje X (jubileuszową) Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 18 do 27 października 2012 roku. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

 

Podstawowe informacje:

 

1.       Termin od 18 października (wylot z Poznania) do 27 października 2012 r. (przylot do Poznania).
W Hiszpanii i Portugalii poruszamy się autokarami.

 

2.       Cena 1390 euro (1330 + 60 wstępy). W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty.

 

3.       Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833.

 

4.       Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

-        imię i nazwisko

-        data i miejsce urodzenia

-        adres zamieszkania z kodem pocztowym

-        numer i seria dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

-        telefon kontaktowy

-        wpłata 300,- euro

 

5.       Pielgrzymkę obsługuje Duszpasterstwo pielgrzymkowe Księży Pallotynów - Apostolos z Częstochowy.

 

 

 

 

 

 

PROGRAM

 

1 DZIEŃ POZNAŃ -MADRYT - TOLEDO

Przelot na trasie Poznań - Madryt. Zwiedzanie Madrytu: Plac Hiszpański, Plac Oriente, arena byków, Pałac Królewski (objazd autokarem.) Przejazd na nocleg w okolicach Toledo - stolicy średniowiecznej Hiszpanii.

 

2 DZIEŃ TOLEDO - FATIMA

Toledo - spacer po Starym Mieście, Biała Synagoga z 1180r. (wejście), późnogotycki Klasztor Franciszkanów - św. Jana od Królów. Udział we Mszy św. i zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku królów Kastylii. Kościół Santo Tome (wejście) ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do Fatimy. Udział w wieczornej procesji.

 

3 DZIEŃ FATIMA

Zwiedzanie sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel -miejsowość, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Droga Krzyżowa i udział w wieczornej procesji.

 

4 DZIEŃ FATIMA

Czas na własną modlitwę. Przejazd do Tomar, Zakon Templariuszy Convento do Cristo. Ten największy w Portugalii zespół klasztorno - zamkowy jest wpisany na listę UNESCO.

 

5 DZIEŃ  FATIMA - BATALHA - ALCOBAÇA - NAZARÉ - FATIMA

Batalhia - zwiedzanie dominikańskiego opactwa z niedokończoną kaplicą. Alcobaça  zwiedzanie cysterskiego opactwa z największą świątynią w Portugalii. Nazaré  nawiedzenie  sanktuarium maryjnego oraz wypoczynek nad oceanem. Powrót do Fatimy i udział w wieczornej procesji.

 

6 DZIEŃ FATIMA - LIZBONA - FATIMA

Lizbona - kościół św. Antoniego zwanego Padewskim (wejście), katedra ( wejście), wzgórze i ruiny zamku św. Jerzego, klasztor Hieronimitów (wejście),wieża Belem, pomnik odkrywców, przejazd mostem 25 kwietnia, figura Chrystusa Króla, tereny EXPO 98. Powrót do sanktuarium w Fatimie i udział w wieczornej procesji światła.

 

7 DZIEŃ FATIMA - COIMBRA - SANTIAGO DE COMPOSTELA

Wyjazd do Coimbry -zwiedzanie najstarszego w Portugalii uniwersytetu (wejście), Starej Katedry z 1064 i Nowej Katedry z 1598; (wejście), panorama miasta pełnego zabytków sztuki i architektury. Przejazd do Porto - zwiedzanie centrum. Przejazd na nocleg do Santiago de Compostela, jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych.

 

8 DZIEŃ                SANTIAGO DE COMPOSTELA - SALAMANCA

Santiago de Compostela - spacer uliczkami Starego Miasta i zwiedzanie katedry (wejście)  Świętego Jakuba - jednego z największych sanktuariów chrześcijaństwa z lat 1078-1122 Udział we Mszy św. Przejazd na nocleg do Salamanki.

 

9 DZIEŃ SALAMANCA - ALBA DE TORMES - AVILA - MADRYT

Salamanca - słynne miasto uniwersyteckie. Spacer po Starym Mieście zwiedzanie Starej i Nowej Katedry, uniwersytet ufundowany przez Alfonsa IX w 1218r, most rzymski z I w. Alba de Tormes - miejsce śmierci i wiecznego spoczynku Św. Teresy. Udział we Mszy św. w klasztorze Sióstr Karmelitanek. Przejazd do Avili - miasta, którego najważniejsze zabytki są związane ze św. Teresą. Spacer po mieście, nawiedzenie romańsko - gotyckiej katedry i klasztoru Sióstr Karmelitanek, pierwszego klasztoru założonego przez świętą w 1562r .

 

10 DZIEŃ              MADRYT - POZNAŃ

Madryt - zwiedzanie Galerii Prado - jednej z najstarszych i największych kolekcji sztuki na świecie (El Greco, Velazquez, Goya, Tycjan, Bosch). Plaza Mayor i Puerta del Sol. W miarę możliwości czas wolny. Przelot na trasie Madryt - Poznań.

 

Fot. www.santuario-fatima.pt