Archidiecezja Poznanska
Kalendarz Wydarzen
Wrzesień 26, 2017 (12:00)
Dzień Krajowej Administracji Skarbowej

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Wrzesień 27, 2017 (00:00 - 23:59)
Posiedzenie Rady Konferencji Episkopatów Europy

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Wiceprzewodniczący...


Październik 7, 2017 (14:00)
Różaniec Do Granic

W sobotę 7 października 2017 r., we wspomnienie liturgiczne NMP Różańco...


Październik 8, 2017 (12:00)
XVII Dzień Papieski - Idźmy naprzód z nadzieją!

W niedzielę 8 października 2017 r., przeżywać będziemy XVII Dzień Papie...


Październik 8, 2017 (16:00)
Poznańska modlitwa za uchodźców

Nabożeństwo "Umrzeć z nadziei" odbędzie się 8 października 20...


Październik 12, 2017 (11:00)
Rocznica Poświęcenia Poznańskiej Bazyliki Metropolitalnej i Światowego Dnia Seniora

W czwartek, 12 października 2017 r., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poz...


 
slowa1.jpg

ewangelia dnia
Bo kto ma, temu
będzie dane; a kto
nie ma, temu zabiorą
i to, co mu się
wydaje, że ma
mapa archidiecezji
Mapa archidiecezji
kalendarz
Sierpień 2017 Wrzesień 2017 Październik 2017
  Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 35 1 2
Tydzień 36 3 4 5 6 7 8 9
Tydzień 37 10 11 12 13 14 15 16
Tydzień 38 17 18 19 20 21 22 23
Tydzień 39 24 25 26 27 28 29 30
dzisiaj
25 Września 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Aureli, Aurelia,
Aurelian,
Franciszek, Gaspar,
Herkulan, Kamil,
Kleofas, Kleopatra,
Ładysław, Piotr,
Rufus, Świętopełk,
Wincenty, Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 98 dni.
logowanie

XXXVII Archidiecezjalna Pielgrzymka do Chin i Tybetu, 1-16.8.2017

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 1 do 16 sierpnia 2017 roku. Tym razem będzie to Pielgrzymka do Chin i Tybetu. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

 

Spotkanie dla pielgrzymów: sobota, 3 czerwca 2017, godz. 13.30. Kuria Metropolitalna w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 2, Aula abp. A. Baraniaka (wejście od parkingu). UWAGA: konieczne przywiezienie i pozostawienie na 2 tygodnie paszportów. Do wniosku wizowego potrzebna jest jedna, aktualna, kolorowa fotografia, na wprost, o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm.


 

Przekazujemy kilka informacji na temat pielgrzymki:

 

1.      Termin od 1 do 16.08.2017 r. 

 

2.      Cena 4900 PLN +  2400 USD. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty.

 

3.      Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833. Prośba o wstępne zgłaszanie liczby uczestników do końca 2016 roku.

 

4.      Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

 

  • imię i nazwisko
  • data i miejsce urodzenia
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym
  • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca lutego 2018 r.).
  • telefon kontaktowy
  • wpłata 500 zł

 

5.      Pielgrzymkę obsługuje Biuro pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

 

 

 

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 

Archidiecezja Poznańska

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706

z dopiskiem: Tybet 2017

 

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto: 

Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice

nr konta 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634  

Swift banku: ALBPPLPW

z dopiskiem: Tybet 2017 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika

 

 

CHINY I TYBET

 

Termin:
01 – 16 sierpień 2017 r.

I DZIEŃ – POZNAŃ – PEKIN
Przelot na trasie Poznań – Pekin (z międzylądowaniem we Frankfurcie).

II DZIEŃ – PEKIN
Przylot do Pekinu. Pierwszy rzut oka na stolicę Państwa Środka – Świątynia Nieba, największy obiekt sakralny cesarskich Chin, w którym na szczególną uwagę zasługuje ogromny marmurowy Ołtarz oraz wybudowany bez użycia gwoździ okrągły Pawilon Corocznych Modłów o Pomyślne Plony. Spacer zabytkową, niedawno odrestaurowaną uliczką Qianmen. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

III DZIEŃ – PEKIN
Śniadanie. Zwiedzanie: Świątynia Harmonii i Pokoju – czynne miejsce kultu religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), najpiękniejsza świątynia stolicy. Wyjazd poza miasto do miejsca, gdzie znajduje się  Wielki Mur – największa na świecie fortyfikacja stworzona ręką człowieka. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków, pochodzącym z okresu dynastii Ming. Powrót do miasta. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach Pekinu (teren tzw. Hutongów). Kolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ – PEKIN – XI’AN
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Plac Tiananmen – największy miejski plac na świecie, serce Pekinu. Zakazane Miasto – czyli Zimowy Pałac Cesarski, będący monumentalną rezydencją, w której na przestrzeni niemal 500 lat urzędowało 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Letni Pałac – największy cesarski ogród w Chinach, miejsce w którym skrywali się przed letnimi upałami ostatni władcy z dynastii Qing. Wizyta w lokalnej herbaciarni, degustacja herbat i pokaz ich prawidłowego parzenia. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xi’an (miejsca sypialne, przedziały czteroosobowe).

V DZIEŃ – XI’AN
Przyjazd do Xi’an w godzinach porannych, śniadanie. Wyjazd poza miasto – zwiedzanie najsłynniejszego obiektu w Chinach: Muzeum Armii Terakotowej. To niezwykłe miejsce odkryte zostało w 1974 roku, dzięki niemu świat dowiedział się o istnieniu podziemnej, liczącej około 8 tysięcy figur terakotowej armii, stojącej w pełnym rynsztunku bojowym na straży grobowca pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a. Powrót do miasta. Wizyta w Wielkim Meczecie, będącym czynnym centrum religijnym wyznawców islamu. Spacer wąskimi uliczkami dzielnicy muzułmańskej, pełnej straganów z pamiątkami. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy (możliwość degustacji ok. 16 rodzajów tego lokalnego specjału). Nocleg.

VI DZIEŃ – XI’AN
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Prowincji Shaanxi – niezwykła kolekcja ukazująca historię regionu uznawanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Mała Pagoda Dzikiej Gęsi – jeden z symboli miasta. Lekcja Kaligrafii z wykorzystaniem tradycyjnych przyborów: papieru ryżowego, pędzli i tuszu. Spacer po historycznych Murach Miejskich oraz malowniczą uliczką pełną tradycyjnych przyborów do kaligrafii, określaną mianem „uliczki kulturowej”. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VII DZIEŃ – XI’AN – LHASA  
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Lhasy – stolicy Tybetu. Transfer do miasta, zakwaterowanie w hotelu. Czas na aklimatyzację wysokogórską a następnie spokojny spacer po malowniczej uliczce Barkhor. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VIII DZIEŃ – LHASA  
Śniadanie. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem Pałacu Potala – rezydencji zwierzchnika kościoła lamaistycznego. Ta monumentalna budowla jest bez wątpienia symbolem tożsamości narodowej mieszkańców Tybetu. Następnie zwiedzanie Świątyni Jokhang – najświętszego dla wyznawców lamaizmu miejsca w Tybecie, będącego celem  niekończących się tybetańskich pielgrzymek. Przejazd do Klasztoru Sera, jednego z głównych klasztorów tzw. Żółtej Sekty. W czasie wizyty przyjrzeć się będzie można klasycznej „debacie mnichów”, będącej kultywowaną przez mnichów lekcją dyskusji i perswazji. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

IX DZIEŃ – LHASA – GYANGTZE – SHIGATZE  
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior Tybetu – Yamdrok. Następnie dalszy przejazd w głąb Tybetu do miasta Gyangtze. Zwiedzanie słynnego  Klasztoru Palkhor z monumentalną stupą Kumbum. Dalszy przejazd do Shigatze – drugiego pod względem wielkosci miasta Tybetu. W czasie przejazdu – niezwykłe krajobrazy i przełęcze. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

X DZIEŃ – SHIGATZE – LHASA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Klasztoru Tashilumpo. Powrót do Lhasy, po drodze – wizyta w lokalnym wiejskim domostwie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XI DZIEŃ – LHASA
Śniadanie. Zwiedzanie Letniego Pałacu Dalajlamy czyli tzw. Norbulingki. Wizyta w pochodzącym z XV w Klasztorze Drepung, który w przeszłości był jednym z największych klasztorów na świecie. Po południu – czas wolny  na zakup pamiątek. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XII DZIEŃ – LHASA – SZANGHAJ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Szanghaju (z przesiadką w Chengdu). Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po pełnej neonów ulicy Nanjing, będącej główną arterią handlową miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XIII DZIEŃ – SUZHOU – LUZHI
Śniadanie. Całodzienna wycieczka autokarem do noszącego nazwę „miasta – ogrodu” Suzhou, będącego jednocześnie jednym z najbardziej „zielonych” miast chińskich. Zwiedzanie najpiękniejszych ogrodów: Ogrodu Mistrza Sieci – prawdziwej perły w chińskiej sztuce projektowania ogrodów oraz Ogrodu Pokornego Zarządcy. Wizyta w fabryce produkującej jedwab – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd autokarem do Luzhi – zabytkowej osady, usytuowanej na brzegach kanałów, będącej jedną z wielu występujących w tym regionie tzw. „wiosek wodnych”. Spacery wąskimi uliczkami, przejażdżka łodziami po wszechobecnych kanałach. Powrót do Szanghaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XIV DZIEŃ – SZANGHAJ  
Śniadanie. Panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na najwyższej w Azji (i trzeciej pod względem wysokości na świecie) wieży TV nazywanej „Perłą Orientu”. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy – jednej z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Wizyta w szanghajskim Muzeum, zawierającym znakomitą kolekcję obrazującą rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Spacer po malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym klasycznym przykładem XVI – wiecznego przydomowego ogrodu. Stare Miasto – zabytkowe uliczki z zabudową przypominającą czasy dynastii Qing. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny rejs statkiem po przecinającej miasto rzece Huang Pu. Nocleg.

XV DZIEŃ – SZANGHAJ – POZNAŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko, wylot do Europy. Przelot na trasie Szanghaj – Poznań (z międzylądowaniem we Frankfurcie).

XVI DZIEŃ – POZNAŃ
Lądowanie w Poznaniu. Zakończenie pielgrzymki.   

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania


CENA:

4900 PLN +  2400 USD   

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Poznań – Pekin oraz Szanghaj – Poznań
- przeloty wewnętrzne
- noclegi w hotelach 3/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 430 USD/
- przejazd nocnym pociągiem na trasie Pekin – Xi’an /przedziały sypialne, 4 – osobowe/
- wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę polskojęzycznego pilota
- opiekę lokalnego przewodnika
- opiekę duchową kapłana
- napiwki dla lokalnej obsługi
- ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/