Archidiecezja Poznanska
Kalendarz Wydarzen
Wrzesień 26, 2017 (12:00)
Dzień Krajowej Administracji Skarbowej

Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropol...


Wrzesień 27, 2017 (00:00 - 23:59)
Posiedzenie Rady Konferencji Episkopatów Europy

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Wiceprzewodniczący...


Październik 7, 2017 (14:00)
Różaniec Do Granic

W sobotę 7 października 2017 r., we wspomnienie liturgiczne NMP Różańco...


Październik 8, 2017 (12:00)
XVII Dzień Papieski - Idźmy naprzód z nadzieją!

W niedzielę 8 października 2017 r., przeżywać będziemy XVII Dzień Papie...


Październik 8, 2017 (16:00)
Poznańska modlitwa za uchodźców

Nabożeństwo "Umrzeć z nadziei" odbędzie się 8 października 20...


Październik 12, 2017 (11:00)
Rocznica Poświęcenia Poznańskiej Bazyliki Metropolitalnej i Światowego Dnia Seniora

W czwartek, 12 października 2017 r., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poz...


 
slowa1.jpg

ewangelia dnia
Bo kto ma, temu
będzie dane; a kto
nie ma, temu zabiorą
i to, co mu się
wydaje, że ma
mapa archidiecezji
Mapa archidiecezji
kalendarz
Sierpień 2017 Wrzesień 2017 Październik 2017
  Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 35 1 2
Tydzień 36 3 4 5 6 7 8 9
Tydzień 37 10 11 12 13 14 15 16
Tydzień 38 17 18 19 20 21 22 23
Tydzień 39 24 25 26 27 28 29 30
dzisiaj
25 Września 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Aureli, Aurelia,
Aurelian,
Franciszek, Gaspar,
Herkulan, Kamil,
Kleofas, Kleopatra,
Ładysław, Piotr,
Rufus, Świętopełk,
Wincenty, Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 98 dni.
logowanie

XLV Archidiecezjalna Pielgrzymka do Japonii, 20.7-2.8.2018

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 20 lipca do 2 sierpnia 2018 roku, tym razem do Japonii. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno kapłanów, jak i wiernych świeckich.

 

Podstawowe informacje:


1. Termin od 20.07 do 2.08.2018 r. (wylot i przylot – Warszawa).


2. Cena 3.310 USD + 4700 zł. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty (także dojazd do Warszawy i powrót).


3. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u księdza kanclerza, tel. 61 851-28-00 lub 601 772-833.


4. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:

 

  • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia,
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym,
  • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca lutego 2019 r.),
  • telefon kontaktowy i wpłata 500 zł.

 

5. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 

Archidiecezja Poznańska

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706

z dopiskiem: Japonia 2018

 

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto: 

Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice

nr konta 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634  

Swift banku: ALBPPLPW

z dopiskiem: Japonia 2018 z Poznania, imię i nazwisko uczestnikaPROGRAM

I DZIEŃ – WARSZAWA – TOKIO
Przelot na trasie Warszawa – Tokio (możliwe międzylądowanie w jednym z miast europejskich). 

II DZIEŃ – TOKIO
Przylot do Tokio w godzinach porannych. Sanktuarium Meiji – najważniejsza świątynia wyznawców Shinto w Tokio. Wizyta w gwarnej i barwnej dzielnicy Harajuku, ulubionym miejscu japońskiej młodzieży oraz na ekskluzywnym deptaku Omotesando. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

III DZIEŃ – TOKIO
Całodzienne zwiedzanie Tokio. Wizyta na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Świątynia Sensō-ji w dzielnicy Asakusa, jeden z najbardziej znanych obiektów shintoistycznych Japonii. Najstarsza ulica handlowa Nakamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. Panorama na miasto z tarasu widokowego najwyższej wieży telewizyjnej świata Sky Tree. Rejs statkiem po Sumidzie. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

IV DZIEŃ – KAMAKURA –  YOKOHAMA
Całodzienna wycieczka  do Kamakura, miasta położonego 50km od Tokio, które było siedzibą rządu XII–XIV w. 13 – metrowy posąg Wielkiego Buddy, wykonany z brązu oraz świątynia Hase, buddyjska świątynia sekty Jodo, słynąca z pomnika Kannon – bogini miłosierdzia. Spacer po handlowej ulicy Komachi. Yokohama – dzielnica Minato Mirai. Powrót do Tokio. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

V DZIEŃ –  OSAKA
Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Osaka, trzeciego co do wielkości miasta Japonii, zwanego Wenecją Dalekiego Wschodu. Wzgórze zamkowe z Zamkiem Osaka, zbudowanym w drugiej połowie XVI w., przez Toyotomi Hideyoshi. Dōtonbori – dzielnica teatrów, kabaretów, restauracji z lokalnymi potrawami, klubów karaoke, kasyn i salonów gier. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VI DZIEŃ – NADA – KOBE – NAGASAKI  
Nada – okolice miast Nada i Kobe słyną z wołowiny i produkcji sake. Wizyta w Muzeum Sake, poznanie tradycji i sposobu wytwarzania narodowego japońskiego trunku, połączone z degustacją. Kobe – krótki spacer po mieście. Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Nagasaki (z przesiadką). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

VII DZIEŃ – NAGASAKI  
Całodzienne zwiedzanie Nagasaki. Muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe. Najstarszy japoński kościół Oura. Wzgórze Nishizaka – pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające 300 lat prześladowań chrześcijan. Ogród Glovera z rezydencjami wielu europejskich przedsiębiorców. Park Pokoju – memoriał upamiętniający ofiary bomby atomowej. Wizyta na sztucznej wyspie, będącej w XIX w. siedzibą Holenderskiej kompanii Wschodnioindyjskiej. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.    

VIII DZIEŃ – SHIMABARA – KUMAMOTO  
Shimabara – zrekonstruowany po wojnie zamek, malowniczo otoczony stawami z kwiatami lotosu, ogrodem pełnym hortensji i porośniętymi mchem murami. Unzen – nawiedzenie kościoła, gorące źródła – jigoku – miejsca kaźni z okresu prześladowań. Rejs promem do portu Kumamoto. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. 

IX DZIEŃ – WYSPA MIYAJIMA – HIROSHIMA
Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Hiroshimy. Promowa przeprawa na wyspę Miyajima: wizyta w zbudowanej na palach szintoistycznej świątyni Itsukushima, z widokiem na wyspę i bramę O-Torii. Czas wolny. Rejs powrotny do Hiroshimy. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

X DZIEŃ – HIROSHIMA – KYOTO  
Hiroshima – Park Pokoju – memoriał upamiętniający ofiary bomby atomowej.  Muzeum Bomby Atomowej. Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Kyoto (z przesiadką). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XI DZIEŃ – KYOTO
Całodzienne zwiedzanie Kyoto. Świątynia Ryoanji, otoczony ogrodami słynny Złoty Pawilon – Kinkakuji. Pałac Nijo, dawna rezydencja shoguna, znany z „grających podłóg” i pięknych, klasycznych, ściennych malowideł. Zakupy w centrum rękodzielniczym Nishijin, znanym z wyrobu jedwabiu i brokatu, pokaz barwnych kimon (w miarę możliwości). Słynna dzielnica gejsz Gion. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XII DZIEŃ – NARA – ATAMI 
Nara – pierwsza stolica Japonii z VIII w. Spacer po parku, w którym żyją tysiące danieli shika. Buddyjski kompleks Todaiji z największym drewnianym budynkiem na świecie i 16– metrowym posagiem Buddy. Brama Nandaimon z imponującymi drewnianymi posagami strażników świątynnych nio. Przejazd szybkim pociągiem Shinkansen do Atami (z przesiadką). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

XIII DZIEŃ –  FUJI – TOKIO

Przejazd do Parku Fuji – Hakone – Izu. Wjazd na świętą górę Japonii Fuji do tzw. piątej stacji (zależne od warunków pogodowych).  Przejazd do Kawaguchi, położonego nad jeziorem o tej samej nazwie, będącym jednym z pięciu jezior góry Fujii. Z brzegu jeziora przy dobrej widoczności można podziwiać panoramę Fuji. Czas na odpoczynek. Przejazd w okolice Tokio. Kolacja. Nocleg.

XIV DZIEŃ – TOKIO – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Przelot na trasie Tokio – Warszawa (możliwe międzylądowanie w jednym z miast europejskich).