Aktualności

Młodzież z Poznania pojechała na Synod Biskupów

Trwa pielgrzymka młodych do Rzymu związana z trwającym Synodem Biskupów "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania".

czytaj więcej

Tydzień Misyjny w Farze

Tydzień Misyjny to czas większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach.

czytaj więcej

Czuwanie na Jasnej Górze w intencji Synodu

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na czuwanie modlitewne przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie w intencji Synodu Biskupów - piątek 26 X godz. 21.

czytaj więcej

Powstało Kolegium Akademickie św. Stanisława Kostki

Przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu, w domu Sióstr Pasterek powstało Kolegium Akademickie św. Stanisława Kostki, w którym mieszka 10 mężczyzn, studentów związanych z Duszpasterstwem Akademickim Winiary.

czytaj więcej

Europejskie Spotkanie Młodzieży w Madrycie

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej JORDAN serdecznie zaprasza młodzież i duszpasterzy na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé w Madrycie w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia.

czytaj więcej

XVII Ekumeniczne Święto Biblii

Poznańska Grupa Ekumeniczna zaprasza na XVII Ekumeniczne Święto Biblii w dniach 20-25 października. Hasłem tegorocznego święta są słowa zaczerpnięte z Apokalipsy: Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia (Ap 21,6).

czytaj więcej

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę

Dnia 24 listopada odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie to uroczysty akt zaproszenia Matki Najświętszej do naszej archidiecezji i jej parafii.

czytaj więcej

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego 2018

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu przy ul. Fredry 11, w sobotę 1 grudnia 2018 r. od godz. 11.30 do 14.30.

Post i modlitwa w intencji Synodu Biskupów

W dniach od 3 do 28 października odbywać się będzie w Rzymie XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów pod hasłem "Młodzi ludzie, wiara, rozeznanie powołania". Weźmie w nim udział abp Stanisław Gądecki.

czytaj więcej

Jordan pamięta o Synodzie Biskupów

Różaniec za synod i młodych w każdej parafii, prezentacja na katechezę, modlitwa w szkole i udział w pielgrzymce do Częstochowy – to propozycje DM Jordan na wsparcie synodu poświęconego młodzieży.

Archidiecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Rzymu

Zapraszamy na relację z pielgrzymki dziękczynnej do Rzymu (2-7 X 2018) w ramach obchodów jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego.

Materiały związane z CCEE w Poznaniu

W dniach 13-16 września 2018 r. odbyło się w Poznaniu Zebranie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).