Aktualności

Jubileuszowa Eucharystia – fotoreportaż

Msza św. pod przewodnictwem Legata Papieskiego kard. Dominika Duki przed katedrą poznańską 23 czerwca 2018 r.

Homilia Legata Papieskiego

Nasze czasy domagają się pionowego wymiaru wnętrza, które wyrasta z ludzkiego serca, które prowadzi dialog między wiarą i rozumem – mówił w Poznaniu Legat Papieski kard. Dominik Duka.

czytaj więcej

Przesłanie Papieża Franciszka na Jubileusz

Przesłanie Papieża Franciszka na 1050-lecie biskupstwa poznańskiego skierowane na ręce Legata Papieskiego: "Naszemu Czcigodnemu Bratu Dominikowi Świętego Kościoła Rzymskiego Kardynałowi Duka O.P., Arcybiskupowi Metropolicie Praskiemu".

czytaj więcej

Jubileuszowy festyn rodzinny 24 czerwca

Pragniemy Państwa bardzo serdecznie zaprosić na Ogólnopolski Festyn Rodzinny, który w tym roku odbędzie się w wyjątkowym czasie obchodów Jubileuszu 1050-lecia najstarszego polskiego biskupstwa.

czytaj więcej

Jubileuszu dzień drugi – fotoreportaż

Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego – Msze w poznańskiej farze, procesja maryjna i czuwanie przed katedrą poznańską 23 czerwca 2018 r.

Świętowanie z Il Divo – fotoreportaż

Koncert zespołu IL DIVO na Ostrowie Tumskim z okazji jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego 22 czerwca 2018 r.

Jubileuszu dzień pierwszy - fotoreportaż

Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego - procesja maryjna i czuwanie w poznańskiej farze 22/23 czerwca 2018 r.

Prymas Polski na rozpoczęcie jubileuszu biskupstwa

Początki wiary związane z tutejszą prima sedes episcopi mówią nam, że naród Polaków pragnął coraz bardziej postępować za Chrystusem – mówił podczas Mszy św. inaugurującej jubileusz abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

czytaj więcej

Jubileusz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego

Dwa lata po Chrzcie Mieszka I, w 968 r. Polonia cepit habere episcopum - „Polska zaczęła mieć swego biskupa”. W dniach 22-24 czerwca w Poznaniu odbędą się centralne uroczystości jubileuszowe.

Liturgia Jubileuszowej Eucharystii

Na Mszę św. z udziałem Legata Papieskiego 23 czerwca o godz. 17 została opublikowana książka liturgiczna z tekstami i śpiewami, która pomagać będzie w przeżywaniu uroczystości. Można ją też pobrać na naszej stronie na urządzenia mobilne.

czytaj więcej

Transmisje telewizyjne i radiowe jubileuszu

Podczas trwania centralnych obchodów jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego odbędą się następujące transmisje telewizyjne i radiowe: Msza św. jubileuszowa z udziałem Legata Papieskiego kard. Dominika Duki 23 czerwca o godz. 17 – w Telewizji TRWAM, Radiu Maryja i Radiu Emaus; Msza św. dla rodzin pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego 24 czerwca o godz. 13 – w TVP Polonia i Radiu Emaus; koncert Śpiewanki Wielkopolskie 22 czerwca o godz. 19.20 – w TVP Poznań.

czytaj więcej

Znaczek Poczty Polskiej o Biskupie Jordanie wszedł do obiegu

22 czerwca wszedł do obiegu okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej „Jubileusz biskupstwa w Poznaniu (968-2018)”. Uroczystość odbyła się z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego i prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego.