Aktualności

Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas

W minioną sobotę, 16 marca, odbył się Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas Archidiecezji Poznańskiej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu.

czytaj więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa w intencji powołań

Klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego zapraszają do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 12 kwietnia, z Poznania do Nadziejewa.

czytaj więcej

Sakralia 2019

W dniach od 22 do 23 marca 2019 r. odbędą się w Poznaniu Sakralia - Targi wyposażenia kościołów, przedmiotów liturgicznych i dewocjonaliów. Jest to największe tego typu wydarzenia w Polsce zachodniej. 

czytaj więcej

List Pasterski na Wielki Post

List Pasterski Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego na Wielki Post Roku Pańskiego 2019

XX-lecie Szafarzy Komunii Świętej

Zaproszenie na XX-lecie Duszpasterstwa Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Poznaniu. 

czytaj więcej

Rekolekcje 30+

Zapraszamy na rekolekcje organizowane przez Siostry Urszulanki SJK w Pniewach.

czytaj więcej

Męka Pańska w wykonaniu Chóru i Orkiestry JORDAN

Dzieło to zostanie wykonane przez Chór i Orkiestrę Jordan, zespół działający w ramach Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan od ponad trzech lat.

czytaj więcej

Konferencja naukowa przed nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego

W ramach przygotowań do nawiedzenia kopii jasnogórskiej ikony Matki Bożej Archidiecezja Poznańska oraz Wydział Teologiczny UAM zapraszają 25 marca na konferencję naukową zatytułowaną „Pielgrzymujemy z Jasnogórska Matką”.

czytaj więcej

Wystawa o bł. Sancji i bł. Natalii

Wydział Teologiczny UAM zaprasza na wystawę poświęconą życiu i działalności dwóch wyjątkowych absolwentek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, bł. s. Sancji Janiny Szymkowiak i bł. Natalii Tułasiewicz. 

czytaj więcej

Pieśni na Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

Zachęcamy do pobrania i uczenia się pieśni, które zostały skomponowane w związku z nawiedzeniem Matki Bożej w naszej archidiecezji.

Woreczek Ryżu na Wielki Post

W związku z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej wraz z Akademickim Kołem Misjologicznym zaprasza do włączenia się w akcję „Woreczek Ryżu”.

czytaj więcej

Rekolekcje z aktywnością artystyczną

Połączenie doświadczenia duchowego z aktywnością artystyczną w tworzeniu elementów dekoracyjnych związanych z Wielkanocą.

czytaj więcej