Aktualności

Rekolekcje Sióstr Urszulanek

Kilka dni rekolekcyjnych spędzonych w Pniewach będzie okazją do modlitwy, wspólnych spotkań, refleksji w ciszy i w otoczeniu pięknej przyrody, a także do przyjrzenia się własnej drodze życia. 

czytaj więcej

Arcybiskup Metropolita Poznański o ideologii gender

Dokument Kongregacji Edukacji Katolickiej „Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę” stanowił podstawę rozważań Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na temat ideologii gender.

Pomóż wypełnić „Tornister Pełen Uśmiechów”

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin poprzez przekazanie im wyprawek szkolnych.

czytaj więcej

Rekrutacja do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu informuje, że rozpoczął się czas rekrutacji kandydatów na I rok formacji ku kapłaństwu w roku akademickim 2019/2020.

czytaj więcej

400 lat sanktuarium w Borku

Z wielką radością przeżywamy czterechsetletni jubileusz ustanowienia sanktuarium na Zdzieżu - mówił w Borku Wlkp. abp Stanisław Gądecki.

Zmarł śp. ks. kan. Remigiusz Pieprzyk

Dnia 13 lipca 2019 r. zmarł śp. ksiądz kanonik Remigiusz Pieprzyk, emeryt, były proboszcz parafii pw. NMP Szkaplerznej w Iwnie.

Zmiany w archidiecezji

Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kapłanom następujące dekrety nominacyjne związane z ich posługą duszpasterską w archidiecezji:

czytaj więcej

Rekolekcje lectio divina

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zaprasza do udziału
w rekolekcjach opartych o Pismo Święte - LECTIO DIVINA.

czytaj więcej

Ogólnopolskie rekolekcje młodzieży niesłyszącej Źródła wiary

W dniach od 18 do 24 sierpnia odbędą się w Poznaniu ogólnopolskie rekolekcje młodzieży niesłyszącej pod hasłem Źródła wiary. Z uczestnikami spotka się Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

czytaj więcej

Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego

W latach 2019-2020 odbędzie się w parafiach Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Obrazu Jasnogórskiego. W powitaniu obrazu w każdej parafii weźmie udział Ksiądz Arcybiskup lub jeden z Biskupów.