KAI

Abp Gądecki: wniebowzięcie Maryi przypomina o naszej duchowej drodze

We wniebowzięciu Maryi podziwiamy chwałę, do jakiej została powołana Maryja, która przeszła przed nami duchową drogę, na którą my weszliśmy poprzez chrzest, wiążąc nasze życie z Chrystusem – mówił w uroczystość Wniebowzięcia NMP abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski uczestniczył w obrzędzie składania ślubów wieczystych przez siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii zagranicznej w podpoznańskim Morasku.

Abp Gądecki: Europa stała się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu

Europa stała się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu – stwierdził abp Stanisław Gądecki, który 13 sierpnia przewodniczył Mszy św. jubileuszowej 350-lecia sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Trwa tam obecnie odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił, że wniebowzięcie jest celem każdego chrześcijanina, jednak na drodze do niego staje ponowoczesność. W kazaniu abp […]

Bp Balcerek: żołnierze uczą nas cnoty męstwa

Cnota męstwa jest ważna dla tych, którzy bronią Ojczyzny. W świecie trwa walka dobra ze złem, dlatego wszyscy potrzebujemy cnoty męstwa – mówił podczas przysięgi wojskowej żołnierzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej bp Grzegorz Balcerek. Uroczystość na Rynku w Lesznie poprzedziła Msza św. w miejscowej bazylice.

Bp Balcerek: przemienienie Chrystusa źródłem nadziei

Poniżenie, odarcie z godności, zniszczenie, choroba i śmierć nie są końcem losu ludzkiego, nie są ostatnim słowem w naszym życiu – mówił w święto Przemienienia Pańskiego bp Grzegorz Balcerek. Poznański biskup pomocniczy podkreślił, że wydarzenie to jest zapowiedzią ostatecznego zwycięstwa dobra i pokonania zła.

Bp Balcerek: życie religijne wiernych zależy od proboszczów

Słowa wdzięczności za służbę proboszczów wyraził pod adresem kapłanów bp Grzegorz Balcerek. „Życie religijne diecezji w największym stopniu zależy od was, od proboszczów” – mówił poznański biskup pomocniczy podczas tradycyjnego spotkania z okazji wspomnienia św. Jana Marii Vianneya.

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” dla Polaków z Wilna

Tornister pełen uśmiechów do CaritasCaritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczął zbiórkę przyborów szkolnych w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. W tym roku 1000 tornistrów na początku września zostanie przekazanych polskim dzieciom i młodzieży w Wilnie.

Poznań: XX Festyn „Warkocz Magdaleny” pod znakiem 100. rocznicy odzyskania niepodległości (zapowiedź)

Możliwość zwiedzenia zakamarków fary i poznania jej historii, konkursy na najdłuższe warkocze i piszczałkowy oraz konkurencje dla dzieci złożą się na XX Festyn „Warkocz Magdaleny”, organizowany 22 lipca, z okazji święta patronki kościoła farnego, bazyliki mniejszej − św. Marii Magdaleny. W tym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego wystąpi też Jacek Kowalski, znany pieśniarz, poeta i historyk sztuki.

Potrzeba 70 tys. zł na studnię Jordan w Somalii

Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną (PAH) buduje w Somalii studnię o głębokości 70 m z dostępem do wody pitnej. Studnia powstająca w roku jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu zostanie nazwana Jordan. Na ten cel potrzebna jest kwota 70 tys. zł.

Poznańska Caritas zebrała 30 tys. zł na wakacje dla dzieci

dzieci misje ełkBlisko 30 tys. zł udało się zebrać Caritas Archidiecezji Poznańskiej na wakacje. W ramach akcji "Podarujmy wakacyjną radość" zorganizowano 5 turnusów wypoczynkowych dla 250 dzieci.

Zbiórka Caritas i PAH na studnię w Somalii

Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Polska Akcja Humanitarna zbierają pieniądze na studnię w Somalii im. Jordana. W tym afrykańskim kraju aż 4,5 miliona osób nie ma dostępu do czystej wody.