KAI

Poznań: Księga Jozuego i muzyka cerkiewna podczas Verba Sacra

Aktor Dariusz Bereski, laureat Konkursu o Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka, 17 czerwca w poznańskiej katedrze zaprezentował fragmenty Księgi Jozeugo. Była to kolejna prezentacja w ramach nowego cyklu Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia.

Bp Bryl w Tulcach: dziękujmy Bogu za dziedzictwo wiary i Kościoła

„Przeżywamy jubileusz 1050. rocznicy biskupstwa w Poznaniu. Chcemy wspominać to, co wspólnota archidiecezji przeżyła przez te lata i przywoływać tych, którzy ją tworzyli. Chcemy dostrzegać obecnego i działającego Pana Boga. Trzeba nam umieć dziękować za Boże błogosławieństwo i za całe to wielkie dziedzictwo wiary i Kościoła” – mówił bp Damian Bryl do mężczyzn i młodzieńców, którzy przybyli w XV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców do sanktuarium maryjnego w Tulcach k. Poznania.

Abp Gądecki: Kościół głosi królestwo Boże dla dobra wszystkich

Pośrodku ludzkich dziejów i ludzkiej historii Kościół głosi królestwo Boże, aby dotrzeć do konkretnego człowieka w społeczeństwie, by inspirować i przepajać Ewangelią samo społeczeństwo – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu uczestniczył w Suchym Lesie w uroczystościach 800-lecia wspólnoty mieszkańców.

Terlikowski: państwo i Kościół powinny żyć w przyjaznej separacji

- O tym, jakie powinny być relacje państwa i Kościoła, o różnych obliczach laicyzacji i przyszłości Starego Kontynentu z Tomaszem Terlikowskim rozmawia Michał Jóźwiak z portalu misyjne.pl w wywiadzie przesłanym KAI.

Bp Balcerek: żyjemy w trudnych duchowo czasach

Żyjemy w czasach bardzo trudnych duchowo. Nie ma w naszym kraju prześladowań religijnych, jak to jest w różnych krajach świata, natomiast jest wielka udręka duchowa. Trudniej znosić tę udrękę, niż prześladowania zewnętrzne – mówił w Poznaniu bp Grzegorz Balcerek. Poznański biskup pomocniczy przewodniczył uroczystościom z okazji przygotowania do jubileuszu stulecia obecności oblatów w Polsce.

Poznań: Księga Jozuego podczas Verba Sacra (zapowiedź)

Aktor Dariusz Bereski, laureat Konkursu o Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka, zaprezentuje w niedzielę 17 czerwca w poznańskiej katedrze fragmenty Księgi Jozeugo. Będzie to kolejna prezentacja w ramach nowego cyklu Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary i Nowy Testament czytany jest od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej.

Poznań: abp Gądecki poświęcił kościół pw. św. Jana Pawła II

Droga Jana Pawła II do świętości zaczęła się bardzo prosto, poprzez wkorzenienie się w Kościół – mówił w Poznaniu podczas uroczystości poświęcenia nowej świątyni abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przy nowo powstałym kościele utworzył na poznańskich Naramowicach parafię pw. św. Jana Pawła II.

Bp Balcerek: prawdziwa miłość ma wymiar społeczny

Prawdziwa miłość Boga nigdy nie przesłania bliźniego, ona zwraca nas ku bliźnim. Prawdziwa miłość to udzielanie dobra innym, prawdziwa miłość ma wymiar społeczny – mówił w Poznaniu bp Grzegorz Balcerek. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ulicami miasta przeszła tradycyjna procesja eucharystyczna.

Abp Gądecki: Kościoły na Wschodzie oczekują pomocy

Wolontariat i solidarność Kościołów będą tematami zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), jakie odbędzie się w dniach 13-16 września w Poznaniu. Za naszą wschodnią granicą są Kościoły, będące w bardzo mizernym w stanie i oczekujące pomocy - powiedział KAI abp Gądecki, który o idei wrześniowego spotkania mówił dziś na zebraniu Episkopatu w Janowie Podlaskim.

Abp Gądecki o powojennej rewolucji w Europie i samotności człowieka

Cała Europa przeszła po wojnie rewolucję wyzwalania się z wszelkich więzów, które uznano za krępujące - powiedział dziś w Janowie Podlaskim abp Stanisław Gądecki. Dodał, że spowodowało to samotność człowieka, tymczasem, jak podkreślił, lekarstwem na powszechne dziś poczucie samotności jest jedność z Bogiem.