KAI

Poznań: Księga Rut podczas Verba Sacra

Aktorka Teatru Studio z Warszawy Dorota Landowska 14 października w poznańskiej katedrze zaprezentowała fragmenty Księgi Rut. Kolejna prezentacja w ramach nowego cyklu Verba Sacra – Biblia Trzeciego Tysiąclecia odbyła się w obchodzonym w tę niedzielę XVIII Dniu Papieskim.

Bp Balcerek do ministrantów: módlcie się na różańcu

Jeśli posługujący w liturgii uczynią z różańca swoją codzienną modlitwę, wtedy zapewne obronią się przed zjawiskiem wypalenia ministranckiego, przed rezygnacją z pełnienia swoich funkcji liturgicznych – mówił w katedrze poznańskiej bp Grzegorz Balcerek. We mszy św. uczestniczyli nowo mianowani lektorzy, psałterzyści, ceremoniarze i animatorzy liturgiczni archidiecezji poznańskiej.

Poznań: rocznica poświęcenia najstarszej polskiej katedry

Pamiętajmy o odpowiedzialności za przyszły kształt naszej Ojczyzny, która zbudowana została na wartościach ewangelicznych i przetrwała wiele historycznych burz dzięki wierności Bogu, krzyżowi i ewangelii – mówił w rocznicę poświęcenia katedry poznańskiej bp Grzegorz Balcerek.

Pogrzeb byłego generała chrystusowców 16 października

Pogrzeb zmarłego wczoraj śp. ks. Edwarda Szymanka - biblisty, byłego przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego - odbędzie się 16 października w Poznaniu.

Zmarł były generał Towarzystwa Chrystusowego

W wieku 85 lat, 9 października zmarł śp. ks. Edward Szymanek – biblista, były przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego.

Potrzebny nowy samochód dla Domu Dziecka Caritas w Lesznie

„Bardzo prosimy, pomóżcie nam kupić nowy samochód. Ten, który mamy, jest bardzo stary i niedługo przestanie jeździć” – mówią na filmie umieszczonym na Youtube wychowankowie Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie. Podopieczni domu dziecka apelują do darczyńców o pomoc w zakupie nowego pojazdu. Leszczyńska placówka dysponuje 20-letnim autem, które wymaga nieustannych kosztownych napraw.

Abp Gądecki: pielgrzymi to ludzie przemienieni

Dziękuję wszystkim pielgrzymom za pragnienie zbliżenia się do centrum życia chrześcijańskiego, do Rzymu, do Stolicy Piotrowej, do centrum nauczania, które jest z Ducha Świętego. Chcemy wracać do naszych zajęć jako ludzie przemienieni, ci sami lecz nie tacy sami – mówił w Rzymie do wiernych z archidiecezji poznańskiej abp Stanisław Gądecki.

Bp Balcerek: publiczne hołdowanie grzechom domaga się publicznego za nie przepraszania

- Czasy publicznego hołdowania grzechom domagają się publicznego za nie przepraszania. Trzeba też głosić prawdę o tym, że Boże Miłosierdzie jest większe niż ludzka słabość i na ogrom grzechu Bóg odpowiada pełnią przebaczenia – mówił bp Grzegorz Balcerek w podpoznańskim Kiekrzu z okazji obchodzonego 5 października liturgicznego wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej. W tym roku minęło 80 lat od śmierci Sekretarki Bożego Miłosierdzia.

Papież pozdrowił pielgrzymów z Poznania

Ojciec Święty Franciszek pozdrowił wiernych z Poznania, którzy kończą dziś (7 października) archidiecezjalną pielgrzymkę do Rzymu. Dziękowali w niej za 1050 lat pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu. Podczas niedzielnego spotkania na placu św. Piotra papież ponowił zachętę do odmawiania każdego dnia października różańca z modlitwą do św. Michała Archanioła.

Rzym: archidiecezja poznańska dziękuje za 1050 lat istnienia

Dziękczynna pielgrzymka do grobów apostolskich w 1050. rocznicę powstania biskupstwa poznańskiego utwierdza naszą wiarę w Kościół – mówi KAI bp Damian Bryl. Zdaniem biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej pielgrzymi przeżywają w Rzymie swoiste rekolekcje o Kościele.