Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

 

Spotkanie katechetów rozpoczynających pracę w szkole

Do udziału zapraszamy wszystkich nauczycieli religii, którzy rozpoczynają w tym roku pracę  katechetyczną.

czytaj więcej

Centrum Formacyjne dla Katechetów

Gmach Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Poznań, ul. Wieżowa 2/4, Budynek A, godz. od 17.00 do 18.30.

czytaj więcej

XXV Konkurs Wiedzy Religijnej - Poznań 2019

Z MARYJĄ W NOWE CZASY

Konkurs obejmuje uczniów gimnazjów oraz uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej z terenu województwa wielkopolskiego. Organizatorem KWR jest Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Przewodniczącym Komisji Głównej Konkursu Wiedzy Religijnej jest ks. mgr Marcin Głowiński.

czytaj więcej

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej Archidiecezji, wiosną 2019 r. odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę w dwóch następujących terminach: 4 marca 2019 r. (poniedziałek) lub 16 marca 2019 r. (sobota).

czytaj więcej

Wykaz programów i podręczników do nauczania religii

Przedstawiamy wykaz programów i podręczników do nauczania religii obowiązujących w archidiecezji poznańskiej w roku szkolnym 2018/2019

czytaj więcej

Rekolekcje dla Katechetów 2018

I. Ogólne zasady dotyczące rekolekcji

1. Istotnym elementem permanentnej formacji duchowej katechetów jest coroczny obowiązkowy udział w rekolekcjach.

czytaj więcej

Ogród biblijny

W podpoznańskich Wirach mieści się od 1977 roku Ogród Ekologiczny „Gładysiakowie”. W jego ramach funkcjonuje od niedawna Ogród Biblijny. Jest to ogród dydaktyczny, ze specjalnie przygotowanym programem zajęć na temat roślinności oraz zwyczajów opisanych w tej najsłynniejszej Księdze świata. Ogród funkcjonuje pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Poznańskiej oraz za zgodą władz kościelnych.

czytaj więcej

Pomoc duszpasterska na rok św. Stanisława Kostki

Ku uczczeniu 450. rocznicy śmierci patrona polskiej młodzieży oraz w związku z ogłoszeniem przez Konferencję Episkopatu Polski roku 2018 r. rokiem św. Stanisława Kostki została wydana płyta „Uciekinier, ten który pragnął bardziej” poświęcona postaci św. Stanisława Kostki.

czytaj więcej