Referat Katechetyczny

ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
+48 61 851 28 20; +48 61 851 28 21

W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na kontakt z użyciem poczty tradycyjnej lub elektronicznej, Archidiecezja Poznańska będzie przetwarzać Państwa dane osobowe i będzie administratorem tych danych. Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane pismo. Podstawą przetwarzania będzie realizacja prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z osobami kierującymi korespondencję przy użyciu poczty elektronicznej. Pełna informacja o przetwarzaniu Państwa danych osobowych, w tym informacja o Państwa prawach, znajduje się w Polityce prywatności.


Spotkanie katechetów rozpoczynających pracę w szkole

Do udziału zapraszamy wszystkich nauczycieli religii, którzy rozpoczynają w tym roku pracę katechetyczną. Tematyka spotkań obejmować będzie podstawową wiedzę i umiejętności katechety i wychowawcy.

czytaj więcej

VI Ogólnopolska Konferencja Katechezy Specjalnej

Tylko do 11 listopada można zgłaszać się na konferencję, która odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2019 roku.

czytaj więcej

"Milion dzieci modli się na różańcu"

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października o godz. 9.00, włącza się w międzynarodową akcję modlitewną "Milion dzieci modli się na różańcu". Zachęcamy wszystkie polskie dzieci do włączenia się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy.

czytaj więcej

Dar na Stulecie

Zachęcamy Katechetów do włączenia się w inicjatywę „Dar na Stulecie” – z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II. 

czytaj więcej

Stanowisko Kościoła wobec aktualnych wyzwań w edukacji

Kongregacja ds. edukacji katolickiej, „Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę”. Z myślą o drodze dialogu na temat kwestii gender w edukacji:

czytaj więcej

Prewencja - Archidiecezja Poznańska

Komunikat dla katechetów dotyczący przeprowadzenia szkoleń opartych na Wytycznych dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Archidiecezji Poznańskiej.

czytaj więcej

Uchwałą ws. obowiązywania podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce

Uchwała Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 19 września 2018 roku w sprawie obowiązywania „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” i programów nauczania religii oraz oceny podręczników wraz ze zmianami wprowadzonymi w dniu 5 grudnia 2018 roku.

Wykaz programów i podręczników do nauczania religii

Przedstawiamy wykaz programów i podręczników do nauczania religii obowiązujących w archidiecezji poznańskiej w roku szkolnym 2019/2020

czytaj więcej

Rekolekcje dla katechetów

Istotnym elementem permanentnej formacji duchowej katechetów jest coroczny obowiązkowy udział w rekolekcjach.

czytaj więcej

Rekolekcje dla katechetów - pielgrzymka na Jasną Górę

Przygotowując się do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Archidiecezji Poznańskiej w latach 2019-2020 zapraszamy katechetów na wspólne pielgrzymowanie do Częstochowy 15 czerwca 2019 r. lub 21 września 2019 r. Udział w tej pielgrzymce jest traktowany jak uczestnictwo w rekolekcjach.

czytaj więcej

Oferta Teatru Droga

Spektakl „Mayday, Mayday, Mayday" dotyka tematów bliskich i ważnych dla każdego młodego człowieka. Czy i dlaczego warto walczyć o czystość? Czy ma to w ogóle sens? 

czytaj więcej