Spektakl „Mayday, Mayday, Mayday" dotyka tematów bliskich i ważnych dla każdego młodego człowieka. Czy i dlaczego warto walczyć o czystość? Czy ma to w ogóle sens? Rozterki bohaterów i wydarzenia w świecie spektaklu rzucają wyzwanie schematycznemu myśleniu i dają przestrzeń do zadawania pytań o własne serce.

Jest to historia dwojga młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do wielkiego miasta na studia i zamieszkują w tym samym akademiku. Choć się nie znają, mają coś wspólnego - każde z nich, choć z różnych powodów, pragnie życia w czystości. Tymczasem okazuje się, że w akademiku jest zainstalowany tajemniczy (niemożliwy do wyłączenia) radiowęzeł, który nieustannie emituje programy Radia Propaganda. To radio, napotkane towarzystwo, jak i cała otaczająca rzeczywistość, zdaje się celowo zachęcać młodych do porzucenia dotychczasowych ideałów. Ich przekonania i wartości zostają wystawione na próbę.

Spektakl może być inspiracją lub punktem wyjścia do rozmowy, dyskusji, przeprowadzenia lekcji wychowawczej lub katechezy. Może stanowić ciekawy element programu rekolekcji szkolnych i nie tylko.

Po spektaklu aktorzy składają świadectwa i rozmawiają z młodzieżą. Koszt spektaklu jest do uzgodnienia.

Konieczne warunki techniczne

  • scena lub powierzchnia do gry (w zamkniętej przestrzeni) min. 6m x 6m oraz wysokość 4m (gdyby w pomieszczeniu, którym Państwo dysponują, scena była zbyt mała, to jeżeli krzesła są ruchome, można odwrócić sytuację: tzn. krzesła ustawić częściowo na scenie, a my zagramy z drugiej strony sali);
  • organizator zapewnia ustawienie krzeseł na widowni;
  • dostęp do trzech gniazd blisko sceny o zabezpieczeniu elektrycznym 3x16A (lub 1x16A i 2x6A);
  • garderoba (lub pomieszczenie, które może za nią posłużyć) blisko sceny, oświetlona i zabezpieczona przed kradzieżą, wyposażona min. w 2 krzesła i stół + woda niegazowana min. 4 litry;
  • nagłośnienie - do uzgodnienia, ponieważ możemy dysponować własnym;
  • zaciemnienie sali zgodne z możliwościami danej przestrzeni;
  • dostęp do sceny na 3 godziny przed spektaklem i 2 godziny po spektaklu;
  • zapewnienie miejsca parkingowego dla samochodu.

Kontakt:

Weronika Nowakowska
e-mail: spektakle.teatrdroga@gmail.com
tel. 609 497 959 (proszę dzwonić po godz. 17)
http://www.teatrdroga.pl/