Ulicami Poznania przeszedł Marsz dla Życia

Kilka tysięcy osób wzięło udział w Marszu dla Życia, który w niedzielne popołudnie przeszedł ulicami Poznania. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Masz mnie”.

Marsz dla Życia tradycyjnie poprzedził festyn rodzinny na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. malowanie twarzy i puszczanie dużych baniek. Na scenie została wykonana piosenka pod tytułem „Masz mnie” napisana specjalnie z myślą o tegorocznej edycji Marszu.

W odczytanym przesłaniu organizatorzy zwracali uwagę, że „człowiek nie został stworzony do życia w samotności i naprawdę nigdy sam nie zostanie. Nasza pierwsza relacja zaczyna się już od poczęcia. Dziecko ma rodziców, rodzice – dziecko. Nawet w najcięższych momentach życia możemy usłyszeć Boskie słowa przepełnione miłością „masz mnie”. Tylko czy zawsze chcemy je usłyszeć? Dzisiejszy Marsz ma nam o tym przypomnieć. Ma przypomnieć, że nie brakuje miejsc, organizacji, czy osób, które z wyciągniętymi rękami mówią nam „masz mnie”, bez znaczenia w jak trudnej sytuacji się znajdziemy!”.