Spotkanie dla uczestników pielgrzymki: Sobota, 11 maja 2019, godz. 14.00. Kuria Metropolitalna w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 2, Aula Abp. A. Baraniaka (wejście od parkingu).

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, Archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 3 – 15 sierpnia 2019 roku. Tym razem będzie to Pielgrzymka do Stanów Zjednoczonych z Amerykańską Częstochową. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno Kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Przekazujemy kilka informacji na temat pielgrzymki:

 1. Termin od 3 do 15 sierpnia 2019 r. (wylot i przylot – Warszawa).
 2. Cena 4.430 USD + 5.350 zł dla grupy liczącej 15-19 osoby i 3.880 USD + 5.150 zł dla grupy liczącej 20-24 osób. W tej cenie są wliczone wszystkie opłaty (także dojazd do Warszawy i powrót);
 • przelot wewnętrzny na trasie Waszyngton - Orlando
 • noclegi w hotelach 3* - pokoje dwuosobowe  /dopłata do pokoju jednoosobowego 1015 USD/;
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/; napiwki dla lokalnej obsługi
 • przejazdy autokarem / minibusem wg programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika;
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/;
 1. Cena nie zawiera wizy amerykańskiej (wyrabianej indywidualnie)
 2. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601 772-833.
 3. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
 • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia
 • adres zamieszkania z kodem pocztowym
 • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca lutego 2020 r.).
 • telefon kontaktowy i wpłata 1.000 zł
 1. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.
 2. Informacja o pielgrzymce dostępna jest na stronie Archidiecezji www.archpoznan.pl. w zakładce Duszpasterstwo – pielgrzymki.

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto:
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706
z dopiskiem: Stany Zjednoczone sierpień 2019

Wpłat w dolarach można dokonywać na konto:
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta PL 46 2490 0005 0000 4600 5854 7634  
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Stany Zjednoczone sierpień 2019 z Poznania, imię i nazwisko uczestnika

Program

I DZIEŃ – WARSZAWA – BUFFALO
Przelot na trasie Warszawa – Buffalo (z przesiadkami). Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

II DZIEŃ – NIAGARA
Śniadanie. Zwiedzanie wodospadów Niagara, rejs słynnym statkiem Maid of the Mist pod sam wodospad oraz wyprawa na Kozią Wyspę. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Dla chętnych – spacer mostem Rainbow Bridge do Kanady i sesja zdjęciowa z punktów widokowych po stronie kanadyjskiej - uważanych za najbardziej malownicze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, a następnie okazja do podziwiania iluminowanego nocą wodospadu. Nocleg.

III DZIEŃ – NIAGARA – NOWY JORK
Śniadanie. Przejazd tranzytowy do Nowego Yorku (ok. 450 mil – 7 godz. jazdy). W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu, odpoczynek, kolacja, a następnie transfer na nowojorski Manhattan i spacer przez tętniący życiem Times Square. Powrót do hotelu, nocleg.

IV DZIEŃ – NOWY JORK
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku: wjazd na Empire State Building, z którego roztacza się imponująca panorama miasta, przejazd na Dolny Manhattan, wizyta w WTC ( Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu Bliźniacze Wieże, a dziś znajduje się 9/11 Memorial – miejsce pamięci ofiar. Spacer ulicą Broadway z posągiem byka – symbolem ‘hossy’ oraz ulicą Wall Street, przy której znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej. Po południu rejs na Liberty Island ze słynną Statuą Wolności – jednym z symboli miasta i podziwianie panoramy Dolnego Manhattanu z perspektywy Zatoki. Wizyta w Central Parku, spacer po słynnej 5 Avenue, nawiedzenie Katedry Św. Patryka oraz wizyta w Centrum Rokefellera. Wieczorem opcjonalnie udział w przedstawieniu na Broadway’u (koszt ok. 90 USD/os). Kolacja i nocleg.

V  DZIEŃ – FILADELFIA – AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku stanu Pensylwania (przejazd ok. 2 godz.) i zwiedzanie Filadelfii – kolebki państwowości Stanów Zjednoczonych: Independence Hall ( z zewnątrz ), w którym podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję USA, Dzwon Wolności oraz krótki spacer po mieście. W godzinach popołudniowych przejazd do Doylestown – nawiedzenie Amerykańskiej Częstochowy, najsłynniejszego Polonijnego Sanktuarium w USA, Matki Bożej Częstochowskiej. Kolacja i nocleg

VI DZIEŃ – WASZYNGTON
Śniadanie. Przejazd do stolicy USA - Washington DC ( ok. 3h ). Zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta: nawiedzenie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, następnie wizyta pod Białym Domem, Budynek Kongresu i Biblioteka Kongresu (z zewnątrz), spacer Aleją MALL, Obelisk Waszyngtona oraz Lincoln Memorial. Przejazd hotelu, kolacja i nocleg.

VII DZIEŃ – WASZYNGTON – ORLANDO
Śniadanie. Przelot do Orlando na Florydzie – miasta położonego w środkowej części Półwyspu, słynącego przede wszystkich z parków rozrywki sygnowanych przez wytwornie DISNEY’a. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży. Wieczorem wizyta w Dinsey’s  Downtown z wieloma plenerowymi atrakcjami, sklepami i restauracjami. Kolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ – ORLANDO/ PARK ROZRYWKI WALT DISNEY
Śniadanie. Od rana „zabawa w Cudownym Świecie Walta Disneya”. Udział w atrakcjach takich jak Piraci z Karaibów, Rejs po Tropikalnej Dżungli, rollercoster Splash Mountain oraz Nawiedzona Posiadłość. Wieczorem kolacja oraz wielki pokaz sztucznych ogni. Nocleg.

IX DZIEŃ – PRZYLĄDEK CANAVERAL – MIAMI
Śniadanie. Przejazd do Kennedy Space Center – Ośrodka Lotów Kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego na Przylądku Canaveral – siedziby NASA – miejsca skąd do niedawna startowały promy kosmiczne. Zwiedzanie Centrum Kosmicznego: przejażdżka bus’em po ośrodku NASA i film o lotach kosmicznych w technice IMAX. Po południu przejazd w kierunku Miami (ok. 4,5 godz. jazdy). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

X DZIEŃ – MIAMI
Śniadanie. Przejazd panoramiczny przez Downtown Miami Beach oraz kubańską Calle Ocho, dzielnicę Art Deco. Rejs statkiem wśród słynnych Wysp Milionerskich z ekskluzywnymi posiadłościami. Po południu wyprawa do słynnych „mokradeł” zwanych Everglades, wizyta na farmie aligatorów oraz przejażdżka „poduszkowcem” – specjalnie przystosowaną łodzią motorową po „gęstwinie traw”. Kolacja, nocleg.

XI DZIEŃ – MIAMI
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Kolacja i nocleg.

XII DZIEŃ – MIAMI – POLSKA
Śniadanie. W godzinach południowych wymeldowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko i przelot do Europy.

XIII DZIEŃ – WARSZAWA
Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Wersja PDF